U svom dugogodišnjem radu, škola je postizala zapažene rezultate. Brojni su uspjesi na takmičenjima u znanju iz pojedinih nastavnih predmeta i sportskih disciplina. Učenici su duži niz godina osvajali prva mjesta na opštinskim i državnim takmičenjima o čemu svjedoče mnogi pehari, diplome, priznanja i sl. Ističemo naše najveće uspjehe:

 Matematika: Šćepanović Danijela 1979. (I mjesto); Ajdarpašić Senada 1980. (I mjesto); Ljuljdjurović Slavica (I mjesto) 1982; Vuksanović Bojan (I mjesto) 1985; Vuksanović Bojan (I mjesto)1986; Stanišić Predrag (I mjesto) 1986; Stanišić Predrag (I mjesto)1987; Vuksanović Aleksandar (II mjesto)1989;  Šćepanović Veselin1991); Bukilić Jelena 2003 (II mjesto); Vujović Stefan (II mjesto) 2004;  Vujisić Vladimir (II mjesto) 2012.

 Hemija: Rakočević Ljubinka (I mjesto) 1977; Mijajlović Predrag (I mjesto) 1980; Mijajlović Predrag (I mjesto)1981; Vujošević Saša (II mjesto)1981; Ivanović Stefan (IV mjesto) 2003.

Fizika: Đukanović Nikola (II mjesto )1991;Sekulović Rajko (II mjesto)1994; Vujović Stefan (II mjesto) 2002; Vujović Stefan (II mjesto) 2003.

Šah: Liga osnovnih škola  „Podgorica 2004“ (II mjesto); Liga osnovnih škola  „Podgorica 2005“(III mjesto); Liga osnovnih škola  „Podgorica 2006“(II mjesto); Liga osnovnih škola  „Podgorica 2007“(II mjesto); Liga osnovnih škola „Podgorica 2011“ (I mjesto); Liga osnovnih škola  „Podgorica 2012“ (I mjesto);Ksenija Milić  2017. (III mjesto). 

Dječiji šahovski turnir ,,Matirajmo otpad“ (2018)  Savo Bailović (II mjesto), Berišaj Agron (III mjesto), David Cvetković (IV mjesto).

Liga osnovnih škola Podgorice u šahu  (2019) ekipa naše škole koju su predstavljali David Cvetković, Agron Berišaj, Aleksa Mitrović i Balša Karadaglić  osvojila je 2. mjesto.

Na šahovskom turniru Dječiji potez (2019) koji je održan u okviru Podgoričkog sajma knjiga  Aleksa Mitrović osvojio zlatnu, a Savo Bailović srebrnu medalju.

Atletika: Školske sportske igre  „Podgorica 2007“ (II mjesto) atletika za djevojčice, III mjesto atletika za dječake; Liga osnovnih škola  „Podgorica 2008“ (II mjesto); Liga osnovnih škola  „Podgorica 2011“ (III mjesto) (ž); Liga osnovnih škola  „Podgorica 2012“ (II mjesto) (ž)

Rukomet: Školske sportske igre Crne Gore 2007.(djevojčice, II mjesto); Liga osnovnih škola „Podgorica 2008“ (djevojčice, III mjesto); Liga osnovnih škola „Podgorica 2011“ (djevojčice, II mjesto); Liga osnovnih škola „Podgorica 2012“(djevojčice I mjesto)

Odbojka:M. O. L. – Regija ’90 – (I mjesto) (pionirke)

Košarka: Liga osnovnih škola „Podgorica 2017“ (dječaci II mjesto);Liga osnovnih škola „ Podgorica 2018“ (dječaci, III mjesto)

Fudbal: Liga osnovnih škola „ Podgorica 2018“ (djevojčice, II mjesto)

Liga osnovnih škola „ Podgorica 2019“(djevojčice, III mjesto)

Stoni tenis: Škoske sportske igre „Podgorica 98“  (I mjesto); Liga osnovnih škola „Podgorica 2004“  (djevojčice, IIImjesto) i (dječaci II mjesto)

Žogarija: Podgorica (II mjesto) 2014;  Podgorica (I mjesto) 2017; Žogarija (2017) Tivat 1.mjesto.

Mladi eko-reporteri: Jovana Mandić osvojila je I nagradu za fotografiju 2017; Aleksandra Ljuljđuraj III nagradu za fotografiju i Tijana Šarić III nagradu za fotografiju.

            Mali likovni susreti Državno takmičenje 2018:

  • Prvu nagradu osvojile su Andrijana  i Jana Perišić.  

            Mali likovni susreti Državno takmičenje 2019:.

  • Prvu nagradu osvojila je Emilija Labović.

            Opštinsko takmičenje recitatora 2018:

  • III mjesto, Nevena Kostić

            Opštinsko takmičenje recitatora 2019:

  • I mjesto, Danijela Lazović

            Crna Gora u ritmu Evrope (2019):

  • Amina Selami sa ekipom koja je predstavljala Podgoricu osvojila je 1. mjesto i put u Izrael.

            Maskenbal (2019) u organizaciji JU Dječijieg saveza Podgorice

  • Stefan Gazivoda sa maskom Aligator osvojio je prvu nagradu.
  • Ivana Šarović dobitnica je specijalne nagrade na Takmičenju u crtanju kineskih zmajskih čamaca (2019) koje je organizovao Institut ,,Konfučije“.

Amina Selami, učenica VIII razreda osvojila je III nagradu na konkursu Ja sam Evropa, koji je organizovao Generalni sekreterijat Vlade u saradnji s Ministarstvom prosvjete Crne Gore u školskoj 2019/20.g. Amina je kroz video zapis predočila koje vrijednosti dijeli sa vršnjacima iz Evrope, ali nas je i podsjetila da ljubav rađa ljubav, poštovanje rađa poštovanje, da održana zadata riječ stvara čovjeka od riječi i da moć izbora da radimo ono što najviše volimo,a koju posjeduje svako od nas, otvara sve puteve.

Milica Stanimirovič i Ajda Markišić osvojile prvu nagradu na konkursu Mladi eko-reporteri 2020. za rad Heroji novog doba.

NAŠE LUČE

Školska 2019/20.godina

  1. Ana Lazović (IX-1)
  2. Tijana Šarić (IX-1)
  3. Anja Gačević (IX-2)
  4. Nikola Burić (IX-3)
  5. Ajda Markišić (IX-3)
  6. David Cvetković (IX-3)
  7. Selma Maroši (IX-4)
  8. Jovana Vuksanović(IX-4)

Školska 2018/19. godina

  1. Lana Gačević (IX-1)
  2. Filip Ivezić (IX-1)
  3. Irina Vujošević (IX-2)
  4. Vladana Dabović (IX-2)
  5. Nina Vukčević (IX-2)
  6. Marija Popović (IX-2)
  7. Andrea Aletić (IX-2)

Školska 2017/18. godina

  1. Božović Lazar 
  2. Božović Ksenija
  3. Spasojević Milica
  4. Brnović Milan
  5. Vukčević Ana
  6. Muratbašić Ajša
  7. Laković Anja
  8. Božović Jovana

Školska 2016/17. godina

  1. Nevena Penava
  2. Nikola Ostojić
  3. Mina Kapidžić
  4. Mina Kapidžić
  5. Milena Janković
  6. Najda Bučan
  7. Anastasija Savić
  8. Damjan Božović

Školska 2015/16. godina

  1. Anđa Ivanović
  2. Sibela Mustafa
  3. Lazar Bailović
  4. Alen Rebronja
  5. Andrijana Ašanin
  6. Neda Mijović

Školska 2014/15. godina

  1. Minea Kapidžić
  2. Aleksandar Mijajlović
  3. Haris Rebronja
  4. Miloš Miletić
  5. Balša Marović

Školska 2013/14. godina

  1. Anja Spaić
  2. Anđela Aletić
  3. Milena Dašić
  4. Nikolina Radošević
  5. Srđan Buha
  6. Nikola Ivanović

Školska 2012/13. godina

  1. Marko Ašanin
  2. Lejla Bajramspahić
  3. Mirko Jovović
  4. Anrija Ivanović
  5. Zoran Mijajlović
  6. Nikola Tiganj
  7. Nina Milić
  8. Anđela Božović
  9. Nemanja Burić
  10. Ivana Vujošević
  11. Jana Vukotić
  12. Nikolina Đuričković
  13. Vuk Popović

Školska 2011/12. godina

  1. Jovana Bovan
  2. Anđela Marović
  3. Milena Lazović
  4. Anita Ljuljđuraj
  5. Ivona Božović
  6. Boban Latinović

Školska 2010/11. godina

  1. Jelena Tomašević
  2. Petar Đukić
  3. Amin Hodžić
  4. Miloš Braunović

Školska 2009/10. godina

  1. Marija Radošević
  2. Mina Dašić
  3. Monika Đonović

Školska 2008/09. godina

  1. Neira Habul
  2. Nikola Gagula
  3. Nikoleta Odalović
  4. Aleksandar Popović
  5. Dragana Radošević
  6. Danica Janković
  7. Natalija Terzić
  8. Anđela Prelević
  9. Aleksandar Bokan
  10. Adnesa Beriša

Školska 2007/08. godina

  1. Nina Đurašković
  2. Jovana Mirotić
  3. Nemanja Samardžić
  4. Stefan Marković
  5. Milica Bešović

Školska 2006/07. godina

  1. Marija Ivezić
  2. Andrea Sinđić
  3. Almina Krasnić
  4. Anes Beriša
  5. Maja Đozović
  6. Lazar Marković

Školska 2005/06. godina

  1. Dajana Marković
  2. Filip Marković
  3. Ivona Ivanović
  4. Aldina Đešević
  5. Dijana Perišić
  6. Ognjena Vujadinović
  7. Milena Đinović
  8. Majda Mulić
  9. Sanja Popović

Školska 2004/05. godina

  1. Andrea Milatović
  2. Žarko Milić
  3. Jelena Bukilić
  4. Tihomir Đurović
  5. Ema Hobol
  6. Andrej Mangaj
  7. Nikolina Jurišević